mesec .5deg.com

Pozicija: 5deg > Mesec > Poljska >

Poljska Položaj Meseca, Faze meseca

Vreme islaska ili zalaska meseca kao i položaj Meseca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Poljska (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 663 gradova):
Hrubješov, Izlazak meseca: 11:11:00, Zalazak meseca: 01:17:00 (Lokalno vreme)
Zapad države Poljska, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Svinoujšće, Izlazak meseca: 11:40:00, Zalazak meseca: 02:06:00 (Lokalno vreme)

Trenutna faza meseca u Poljska državi:
Osvetljenje meseca: 65.01%,   Faze meseca: 0.3(×100%). Trenutno rastojanje Meseca je približno: 405140 km
251743 mi
Ugao gledanja 0.492°, Starost meseca: 8 Dan, 19 sati, 35 minuta. Preostalo vreme do sledećeg punog meseca: 6d 7č 10m 43s.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Varšava Svinoujšće Hrubješov Vladislavovo Zakopane
Geografska širina ↕ 52.23 53.911 50.805 54.791 49.299
Geografska dužina ↔ 21.012 14.247 23.893 18.401 19.949
Lokalna vremenska zona GMT+01 GMT+01 GMT+01 GMT+01 GMT+01
Izlazak meseca 11:18:00 11:40:00 11:11:00 11:20:00 11:31:00
Zalazak meseca 01:33:00 02:06:00 01:17:00 01:51:00 01:30:00

Gradovi u Poljska državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku-, kao i o fazi i položaju Meseca.

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Varšava Lođ Krakov Vroclav Poznanj Gdanjsk Ščećin Bidgošč Lublin Katovice

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


B:
Belhatov Bemowo Benđin Białołeka Bidgošč Bielany Bitom Bjala Podlaska Bjalistok Bjelsko-Bjala
C:
Čenstohova
D:
Dąbrowa Górnicza
E:
Elblag Elk
F:
Fordon
G:
Gdanjsk Gdinja Gljivice Glogov Gnjezno Gožov Vjelkopolski Gruđondz
H:
Helm Hožov
I:
Inovroclav
J:
Jastrzębie Zdrój Jaworzno Jelenia Góra
K:
Kališ Katovice Kenđežin Kozle Kjelce Konin Košalin Krakov
L:
Legionovo Legnjica Lešno Lođ Łomża Lubin Lublin
M:
Mislovice Mjelec Mokotów
N:
Novi Sonč
O:
Ochota Olsztyn Opole Ostrolenka Ostrov Vjelkopolski Ostrovjec Svjentokšiski
P:
Pabjanjice Pila Pjekari Slonskje Pjotrkov Tribunalski Plock Poznanj Praga Północ Praga Południe Pruškov Pšemisl
R:
Raćibož Radom Ribnjik Ruda Śląska
S:
Ščećin Siemianowice Śląskie Sjedlice Slupsk Sosnowiec Śródmieście Stalova Vola Starahovice Stargard Suwałki Svidnjica Svjentohlovice
T:
Targówek Tarnobžeg Tarnovskje Gori Tarnów Tczew Tomašov Mazovjecki Torunj Tychy
U:
Ursynów
V:
Valbžih Varšava Vloclavek Vroclav
W:
Wawer Wola
Z:
Zabže Zamošć Zavjerće Žešov Zgjež Zjelona Gora Żoliborz Žori